Veslaři se v Hodoníně „svezou“ na trenažérech

Veslařský klub Hodonín pořádá ErgoShow 2017, která při své premiéře v pátek 17. a v sobotu 18. února nabídne nejen souboje o tituly mistrů republiky na veslařských trenažérech, ale i další atraktivní program.

trenažéry.foto

Ve Sportovní hale v Lipové aleji bude k dispozici osmdesát trenažérů. Očekáváme velkou účast závodníků, mezi nimiž nebude chybět ani absolutní česká veslařská špička,“ slibuje Filip Švrček z organizačního štábu akce.

Vrcholem EgoShow bude Mezinárodní mistrovství České republiky, na kterém se představí čeští olympionici Lukáš Helešic, Jakub Podrazil, Ondřej Vetešník a Miroslav Vraštil, slovenský vicemistr světa Lukáš Babač a také juniorští mistři a mistryně světa.  Rekordy šampionátu drží olympijští medailisté Ondřej Synek časem 5:40,9 min. a Miroslava Topinková-Knapková časem 6:42,2 min., mezi lehkými vahami Ondřej Vetešník časem 6:08,9 min.

Pestrý program zahájí v pátek 17. února v 8,30 hodin. Nejdříve odstartuje štafetový závod smíšených družstev základních a středních škol na 20 kilometrů. Kolem 17. hodiny začne štafetový závod smíšených družstev veřejnosti a firem rovněž na 20 kilometrů a ve 20 hodin se uskuteční souboj celebrit.

„Je zima, proto využijeme lyžařský trenažér a celebrity nám ukážou svou zdatnost “ v biatlonu“, a také v rybaření na veslařském trenažéru. Rádi bychom přivítali hodonínské olympioniky a sportovce, mezi něž patří stolní tenistka Iveta Vacenovská, oštěpař Vítězslav Veselý, patnáctistovkař Filip Sasínek či cyklista Jan Bárta a snad i některého z hodonínských hokejistů. Možná se tohoto závodu zúčastní i zlatá olympionička z londýnského veslařského kanálu Mirka Topinková-Knapková a veslařská legenda Václav Chalupa,“ prozrazuje Filip Švrček. Náročný den zakončí hudební vystoupení.

V sobotu 18. února budou závody pokračovat od 9,30 hodin. Kromě nejcennějších domácích medailí však budou v sázce rovněž rovněž akademické tituly a uskuteční se i závody hendikepovaných sportovců, žactva, dorostenců, juniorů a seniorů.

Po oba dny bude v areálu zajištěno občerstvení a zájemci se mohou zapojit do testování obuvi, oblečení a dalšího potřebného sportovního vybavení.