Videopozvánku lyžařům na Karlův běh namluvil Lukáš Bauer

Druhý únorový víkend zaplní běžkařské stopy na Božím Daru milovníci klasického lyžování. V sobotu a v neděli 11. – 12. února se zde uskuteční 46. ročník Karlova běhu České spořitelny, druhého nejstaršího lyžařského závodu jednotlivců v Čechách.

Karlůvběh

Loňský ročník byl kvůli nedostatku sněhu z únorového termínu přesunut až na březen, v tomto roce podobné starosti organizátoři mít nebudou. „Letos nemáme se sněhem problémy. Na Božím Daru panují velmi slušné sněhové podmínky, a tak se závody uskuteční v plném rozsahu,“ uvádí Vasil Husák, jeden z organizátorů z Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary.

Sobotní program zahájí v 10 hodin dětské závody na tratích 500 m, 1500 m, 6 km a 12 km. V 11,15 hodin pak odstartuje závod volným stylem Memoriál Jana Pravečka na 22 km. Program prvního dne uzavře dvaadvacet kilometrů dlouhý cyklistický závod na speciálních širokých pneumatikách – tzv. fatbike, jehož start je naplánovaný na 12 hodinu.

V neděli jsou na pořadu závody klasickou technikou na 22 a 45 km. Startovní výstřely padnou v 10,30 hodin pro delší závod, kterým je Memoriál Jiřího Čáslavského, a v 11,15 pro kratší trať.

 „V současné chvíli je přihlášeno přes 400 závodníků. Přáli bychom si pokořit hranici tisícovky účastníků, ale předpokládáme start zhruba 800 běžců. Lukáš Bauer se letos závodů osobně nezúčastní, nicméně nám alespoň namluvil videopozvánku na akci,“ doplňuje Vasil Husák.

Pro účastníky je připraveno nadstandardní zázemí v podobě vyhřívané převlékací místnosti zvlášť pro muže a ženy, úschovny oblečení a lyží nebo bezplatného základního mazacího servisu. Na tratích budou také bohatě zásobené občerstvovací stanice a v cíli velkokapacitní stany s občerstvením.

Prezentace závodníků je na obecním úřadě v Božím Daru v pátek 10. února od 16 do 20 hodin, v sobotu 11. února od 7,30 do 9 hodin a od 12 do 16 hodin a v neděli 12. února od 7,30 do 9,30 hodin.

Karlův běh je součástí čtyřdílného seriálu závodů Stopa pro život, kam patří ještě Jilemnická 50, Šumavský skimaraton a Krkonošská 70. Na jeho organizaci se podílí Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary a Petr Čech sport za podpory měst Boží Dar a Abertamy.