Víkend nabídne v Plzni gymnastický maraton

Už  potřetí se uskuteční Velká cena Plzně v pohybových skladbách.  Dvoudenní klání v sobotu 14. a v neděli 15. listopadu pořádají SK MG Slovan Plzeň ve spolupráci s TS Slovan Plzeň.

velka cena plzne

Ve sportovní hale TJ Slavoj Plzeň v Třebízského ulici nad zimním stadionem půjde o vystoupení dvojic, trojic a malých skupin v gymnastice všeho druhu, moderně, art dance, ESG, show dance a disco. Hodnotit se bude pět kategorií (8 let a mladší, 8 – 10 let, 10 – 12 let, 12 – 14 let a 14 let a starší). „Protože letos je součástí Velké ceny také Český pohár, bude účast obrovská,“ informovala Libuše Paulová a upřesnila:  „V loňském roce u nás cvičilo 150 dětí a mládeže, letos máme na sobotu přihlášeno celkem 57 skladeb ze šestnácti oddílů z Čech a jednoho z Moravy, což je celkem 285 dětí a mládeže. V neděli přibude dalších sto účastníků. Hlavně v tu sobotu to bude maraton od sedmi do devatenácti hodin. Neděle je jen taková oddychová. Pohybové skladby v sobotu zahrnují sestavy bez náčiní a u starších dětí s náčiním. Vycházejí z pravidel moderní gymnastiky, které jsou upraveny pro širší veřejnost. Sobotní soutěž nemá žádná pravidla, jen věkové kategorie. Proto jí bude posuzovat porota a bude to mít těžké, protože jsou skladby různé a bude rozhodovat nápaditost a originalita.“

Příprava i vlastní provedení akce není nikterak jednoduché. Na soutěži bude 16 rozhodčích a porota, pořadatelé musí zajistit obsluhu aparatury a ozvučení a obsluhu nezbytné výpočetní techniky.

Se zahájením prostorových zkoušek pořadatelé počítají v 9 hodin, slavnostní zahájení bude hodinu před polednem. Pro vítěze je připraven pohárový dort, ti nejlepší si odnesou i medaile, diplomy a věcné ceny.

Kontakt: Libuše Paulová, mobil: +420 604 964 366, e-mail: lpaulova@centrum.cz,web:www.slovanplzen.wz.cz