Vítěze Kralovického maratonu ocení zlatá olympionička Eva Samková

KralovicePoslední prázdninovou sobotu se uskuteční v Kralovicích na Plzeňsku závod horských kol SPOKE MTB Maraton. Jedenáctého ročníku se zúčastní kolem 500 závodníků všech věkových kategorií a svou návštěvou jej poctí speciální host – olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková.

Cyklisté změří síly na třech trasách – 25, 38 a 70 km. „Již tradičně je největší zájem o nejdelší a nejnáročnější trať, která nabídne poctivá převýšení a terén hodný horských kol. Pro rekreační cyklisty nebo rodiny s dětmi jsou určeny dvě kratší tratě. Závodníci všech tří kategorií se však mohou těšit na stejně krásné výhledy, které místní malebná krajina nabízí,“ slibuje pořadatel Luboš Roub. Trasy maratonu povedou podél řeky Střely, přes město Plasy nebo Rabštejn.

Start a cíl všech závodních tratí bude opět ve Sport kempu Kralovice, první skupina se na start vydá ve 12 hodin. Závodníci se mohou registrovat prostřednictvím internetu nebo přímo až na místě. Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší cyklisty a řidiče tříkolek, pro které bude na úvod dne přichystán dětský „cyklozávod“.

Akce se navíc letos stala součástí projektu České unie sportu „ČUS Sportuj s námi“. Nejúspěšnější závodníky tak v cíli ocení představitelé České unie sportu a Českých drah, jež jsou generálním partnerem projektu.Hlavní hvězda cyklistického klání, olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, která je patronkou projektu, předá ceny medailistům dětských kategorií a poté odstartuje všechny tři maratonské trasy.

Příznivci úspěšně snowboardistky od ní také mohou získat podpis během autogramiády, která se bude konat v rámci doprovodného programu. Všichni závodníci se zúčastní také tomboly o hodnotné ceny, jako je například horské kolo nebo dovolená v Alpách. Divákům zase zpestří sportovní chvilky hudební vystoupení.

„Kdo se rozhodne kralovického cyklistického závodu zúčastnit, nesmí si zapomenout helmu, která je pro všechny účastníky povinná. Mládež do osmnácti let navíc může startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce a děti do patnácti let musí doprovázet dospělá osoba,“ připomíná účastníkům Luboš Roub.