Vodňanský kapr přiláká vyznavače orientačního běhu

Orientační běžce čeká v sobotu a neděli 20. a 21. října opět oblíbený závod na jihu Čech. Po čtyřiačtyřicáté se v Bílsku, ležícím dvanáct kilometrů západně od Vodňan, uskuteční dvoudenní závody Vodňanský kapr – Memoriál Antonína Reidingera.

„Až do pátku těsně před závodem se lze hlásit přes internet, a ačkoliv největší nápor přihlášek očekáváme jako vždy těsně před jejich uzavírkou, už teď to vypadá, že dorazí asi 450 běžců všech věkových i výkonnostních kategorií. Zazávodit si s námi může opravdu každý – od dětí až po seniory a také ti, kteří si chtějí orientační běh vyzkoušet poprvé,“ láká na víkend do Bílska ředitel závodu Petr Bláha z pořádajícího oddílu orientačního běhu TJ Sokol Pražák.

V sobotu čeká závodníky klasická trať, na kterou budou vyrážet z Bílska od 11,30 hodin, v neděli proběhne závod na zkrácené trati se startem od 9,30 hodin. K dispozici bude snadná trať pro začátečníky, fáborková trať pro nejmladší děti a ambiciózním sportovcům z řad rodičů poslouží možnost hlídání v dětské školce.

„Vodňany jsou město vyhlášené svou rybářskou tradicí, a tak se vítězové mohou jako už tradičně těšit na originální cenu – tou bude živý kapr. Připraveny budou samozřejmě také diplomy a drobné věcné ceny. Děti čeká sladká odměna – dostanou jedlé medaile ve tvaru kapříků,“ popisuje Petr Bláha.