Volejbalisté se utkají O pohár ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina

O pohár ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina. Foto: Gymnázium PdC

Jihočeský Tábor ožije v sobotu 22. ledna volejbalem. Po sedmnácté se sem sjedou smíšené týmy – každý musí mít na soupisce alespoň tři ženy, aby mezi sebou zabojovaly O pohár ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina. Necelý týden před zahájením soutěží už organizátoři hlásí plný stav.

„Náš turnaj je určený pro deset týmů. Úplně na začátku vše vzniklo z iniciativy zaměstnanců táborského gymnázia, časem se akce rozrostla a v současnosti je určená i pro veřejnost,“ upřesnil Zdeněk Krátký z pořádající Jihočeské krajské organizace České unie sportu.

Tradiční novoroční turnaj se v loňském roce uskutečnil v netradičním termínu – vzhledem k pandemii si na něj museli volejbalisté počkat až do října. Z vítězství se nakonec po zásluze radoval tým Šusky, který prošel všemi zápasy bez zaváhání. Všichni jsou tedy nadmíru spokojení, že tentokrát turnaj proběhne, jak byli po léta zvyklí.

Volejbalisty nejprve v tělocvičnách Gymnázia Pierra de Coubertina od 9 hodin čekají boje v pětičlenných skupinách, hrát se bude na dva vítězné sety do dvaceti bodů. Posléze se mezi sebou střetnou celky, jež ve skupinách skončily na stejné pozici, a jejich výsledek určí závěrečné pořadí.

„Po skončení všech utkání bude následovat slavnostní vyhlášení, kdy se nejlepší družstva mohou těšit na tradiční poháry, medaile a také věcné ceny, máme tam připraveny například nějaké ovocné balíčky a podobně,“ uvedl Zdeněk Krátký.