Volejbalová Dřevěnice: Za 65 let 20 000 družstev a 170 000 aktivních hráčů!

Všichni antukoví vyznavači smečí, rybiček, ulívek a neprodyšných bloků vědí, že první dva srpnové víkendy (3.-4. 8. a 10.-11. 8.) je čeká opravdový svátek. Sportovní kalendář je nezklame ani letos, neboť na programu je už 66. Volejbalová Dřevěnice. Deset kurtů v malé vesničce na Jičínsku – a k tomu i dva v sousední Radimi – bude odolávat náporu stovek hráčů všech věkových i výkonnostních kategorií.

Stará pravda říká, že kdo nikdy nehrál v Dřevěnici, nemá na své volejbalové „pažbě“ všechny zářezy. Pokud se sečtou všechny zúčastněná družstva za uplynulých 65 let, celkový počet dosahuje dvacet tisíc, což představuje zhruba 170 tisíc aktivních hráčů!

„Věříme, že také letošní ročník se vydaří organizačně i sportovně stejně jako ten loňský, kdy jsme slavili významné jubileum. V jedenácti kategoriích se v něm představilo 221 družstev, což je téměř 1 800 hráčů a hráček. O vysokou úroveň se loni postarali i mnozí čeští reprezentanti, které ze soustředění v Hradci Králové uvolnil trenér Michal Nekola. Startovali zde například Démar, Šulc, Galabov, Moník, Zajíček, Patočka, Indra, Kunc a mnozí další,“ připomíná sportovní ředitel turnaje Václav Nidrle.

Dřevěnický areál se dočkal významných vylepšení už v minulém roce, letos účastníkům nabídne nové tribuny a lavičky. Finálový duel nejprestižnější kategorie extraligové soutěže mužů se už tradičně uskuteční před kamerami České televize a bude se vysílat na kanálu ČT Sport. Naposledy se v přenosu blýskli hráči vítězného týmu Rumídci, kteří zdolali svého silného soupeře Humry 2:0. Bravy Rumídků hájili David Kuboš, Martin Pondělíček, Jonáš Celerýn, Miloslav Marel, Daniel Hykš, Adam Zajíček a Vojtěch Patočka.

Volejbalová Dřevěnice, jeden z největších turnajů pod otevřeným nebem v České republice a svého času i v Evropě, se letos navíc stala součástí nově vzniklé Letní volejbalové ligy – dalšími turnaji této série jsou severomoravské Hodslavice, západočeský Svrčovec, jihomoravské Vranovské léto a Loučení s létem v Českých Budějovicích. Tyto podniky vzájemně spolupracují a pomáhají si v propagaci, kontaktech na týmy, oslovování sponzorů i společnou soutěží pro týmy krajských soutěží mužů i žen.

„Zájemci o účast se mohou akreditovat do 8 hodin přímo v dřevěnickém areálu. Pouze u elitní třídy mužů je přihláška nutná předem. Kdo však chce ušetřit stovku na startovném, může se přihlásit prostřednictvím e-mailové komunikace na adrese volejbalova.drevenice@seznam.cz,“ doplňuje Václav Nidrle.

Program 66. Volejbalové Dřevěnice je následující:

Sobota 3. srpna

• dorostenci, dorostenky (1999 a mladší) – začátek v 8 hodin

• veteráni nad 40 let, seniorky nad 40 let – začátek v 9 hodin

• I. třída muži (extraliga a „divoké karty“) – začátek zhruba v 11 hodin

Neděle 4. srpna

• ženy (extraliga a obě ligy) – začátek v 8 hodin

• muži (I. a II. liga) – začátek v 8 hodin

• superveteráni nad 50 let – začátek v 8 hodin

• I. třída mužů – pokračování soutěže od 9 hodin

Sobota 10. srpna • volná soutěž mužů – začátek v 8 hodin

• volná soutěž žen – začátek v 8 hodin

Neděle 11. srpna

• smíšená družstva (4 muži a 2 ženy) – začátek v 8 hodin

Foto: Dušan Vrabec