Volejbalové smeče v Česticích ocení jitrnicemi a tlačenkou

Volejbalisté TJ Sokol Čestice na Rychnovsku pořádají v sobotu 18. a v neděli 19. dubna už 46. ročník turnaje, který nejlepším týmům v jednotlivých kategoriích nabídne netradiční ceny – vepřové speciality!

Čestice1

Na sedmi antukových kurtech si to první den rozdají družstva žen krajských a vyšších soutěží, muži okresních soutěží, kadeti i junioři a na pořadu bude rovněž klání smíšených družstev 4 + 2. V neděli se pořad v podstatě otočí – pod sítí se sejdou družstva mužů krajských a vyšších soutěží, ženy okresních soutěží, kadetky a juniorky a opět budou hrát smíšená družstva 4 + 2. Herní systém pořadatelé zvolí až v den konání podle počtu přihlášených družstev. Turnaj je poslední prověrkou družstev před zahájením jarních soutěží na antuce.

„Stejně jako v loňském roce očekáváme účast 40 družstev, která se mohou přihlásit ještě v den konání turnaje do půl deváté, hrát začneme o půl hodiny později.  Vybíráme čtyřistakorunový vklad, každé družstvo obdrží upomínkový předmět. Ta nejlepší si pak odvezou poháry a naše tradiční obložené mísy z vepřových specialit – v loňském roce si na nich pochutnalo osmadvacet družstev,“ řílá dlouholetý ředitel turnaje Miroslav Charvát a dodává: „Dva řezníci nám udělají jitrnice, tlačenky, ovar a sekanou, řízky napeče moje žena. Zabíjačkové speciality a další občerstvení bude v našem areálu zajištěno po celý den jak pro hráče, tak i pro diváky.“

V loňském roce vyhráli kategorii I. třídy mužů družstva Slavie Hradec Králové A před Omar teamem a Stavárnou, kategorii I. třídy žen Cácorky před Hronovem a juniorkami hradecké Slavie. V okresních kláních byli nejlepší muži hrající pod názvem Činkomanko před Hronováčkem a Chvaleticemi, mezi ženami pak Červený Kostelec před Griotkami a Náchodem.

Kontakt: Miroslav Charvát +420 607 886 507 nebo 491 611 894, e-mail: cstv.rk@tiscali.cz.