Vršovický dloubák na Vysočině? Na Sapeli Cup míří Antonín Panenka i Karol Dobiaš

Fotbalové hřiště sportovního klubu TJ Sapeli Polná čeká v sobotu 21. července rušný den. V rámci 35. ročníku Sapeli Cupu – Mankova sportovního odpoledne sem zamíří internacionálové Bohemians Praha v čele s mistry Evropy z Bělehradu 1976 Antonínem Panenkou a Karolem Dobiašem, aby se v rámci 40. výročí domácího klubu utkali s místní týmem.

„Nesmírně si přejeme, aby se vydařilo počasí, a očekáváme, že by mohlo dorazit na 700 diváků. Ti budou svědky ocenění zakládajících členů klubu a následně uvidí, že Tonda Panenka s Karolem Dobiašem stále nezapomněli nic ze svého umění s míčem. Těšíme se, že dorazí celé rodiny a pro děti máme připravený doprovodný program se skákacím hradem, malováním na obličej, ale i hrami, které si pro ně připravili hráči Bohemians,“ popisuje předseda pořádajícího fotbalového klubu TJ Sapeli Polná Jiří Babínek.

Kdo si nechce nechat hvězdy na Vysočině ujít, měl by na hřiště ve Stáji dorazit před 14. hodinou. Po ocenění osobností domácího klubu vypukne od 15 h autogramiáda internacionálů Bohemians a poté ostře sledovaný zápas. Po celý slavnostní den bude pro návštěvníky připraveno bohaté občerstvení. O zábavu se postarají i další speciální hosté jako mistr Evropy ve freestyle fotbalu Petr Karásek nebo mistr světa v práskání bičem Jan Prokop. Večer bude k tanci i poslechu hrát místní country kapela.

„Od akce si slibujeme i to, že nám pomůže nalákat další mladé kluky k fotbalu, což je dnes stále těžší. Spolupráce s Tondou Panenkou je výborná, je to skromný člověk, který vždy rád pomůže, když jde o dobrou věc. Hned příští týden budeme v oslavách klubu pokračovat – ve Stáji se uskuteční turnaj žákovských týmů a veteránů,“ popisuje rušné dny svého klubu Jiří Babínek.