Všestranní sportovci změří síly v rámci Hradeckého terénního triatlonu

Hradecký terénní triatlon počítá s účastí tří stovek závodníků. Foto: SK RN Hradec Králové

Areál rybníku Biřička na jižním okraji Hradce Králové bude v neděli 31. července po devatenácté hostit Hradecký terénní triatlon. Organizátoři očekávají, že se do plavání, jízdy na horském kole a běhu zapojí tři sta účastníků. Kromě dlouhé varianty bude opět možnost zúčastnit se EASY triatlonu určeného hobbíkům a začátečníkům a chybět nebudou dětské duatlonové závody.

„Rádi u nás přivítáme každého bez ohledu na jeho dosavadní triatlonové zkušenosti či výkonnost. Zájemci o účast mají rovněž možnost si u nás zapůjčit kolo, pokud nevlastní žádné vhodné nebo zkrátka vůbec žádné. Jen je nutné se dopředu nahlásit, abychom s nimi počítali, a pak už si jej jen převezmou při prezenci,“ vysvětlil Lukáš Netík z pořádajícího Sportovního klubu RN Hradec Králové.

Program zahájí v 10 hodin dětské závody, kdy budou děti do patnácti let na tratích různých obtížností s ohledem na jejich věk bojovat v jízdě na kole či odrážedle a běhu. V 11,30 hodin odstartuje EASY terénní triatlon, při němž sportovce čeká 150 metrů plavání, 5 kilometrů na horském kole a 1,5 kilometru běžecky. Ve 13 hodin přijde řada na hlavní závod – Hradecký triatlon s 400 metry plavání, 19 kilometry na horském kole a během na 4 kilometry, přičemž možné je zapojit se i formou štafety.

„První tři v kategoriích se mohou těšit na prize money a k tomu budeme rozdělovat rovněž věcné ceny v podobě sportovního vybavení v celkové výši 200 tisíc korun. Co se týče doprovodného programu, po celý den budou mít návštěvníci areálu možnost vyzkoušet si na rybníku zdarma paddleboardy a po vyhlášení výsledků budeme losovat tombolu, kde je možné vyhrát například cyklistickou helmu,“ uvedl Lukáš Netík.