Vyznavači cyklistiky zamíří Na Grand Prix Forman do Janovic u Starého Jičína

Pestrý závodní program pro všechny věkové kategorie nabídne cyklistický závod Grand Prix Forman 2018. V neděli 12. srpna se v Janovicích u Starého Jičína a jeho okolí uskuteční 8. ročník, který je současně čtrnáctým podnikem letošního FORCE Slezského poháru.

Pro svou popularitu se akce stala také součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Pořadatelé z Moravia racing teamu se drží osvědčeného modelu. „Z pohledu organizátorů, ale hlavně podle ohlasů závodníků již třetím rokem závodní trať neměníme. Opět je připraven okruh o délce čtrácti kilometrů Janovice – Jičina – Starý Jičín – Hůrka – Starojická Lhota – Palačov – Janovice. Pouze se bude lišit počet okruhů pro jednotlivé věkové kategorie,“ uvádí Ondřej Bezunk z organizačního týmu.

Dopolední program zahájí mládežnické kategorie – starší žáci, mladší žáci a žákyně startují v 9,45 hodin. Starší žáci pojedou dva okruhy, nejmladší závodníci absolvují jen jeden. Hlavní a současně nejdelší závod mužů pro kategorii A (19–29 let) a B (30–39 let) na šest okruhů a 84 kilometrů, startuje v 10 hodin. Krátce poté se na trať vydají muži skupin C (40–49 let), D (50–59 let) a M (junioři 15–18 let), na které čekají čtyři okruhy – 56 kilometrů. V 10,05 hodin se na 42 kilometrů dlouhou trasu vydají ženy, juniorky a kadetky.

Po dojetí posledního závodníka dopoledního programu do cíle proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen od partnerů akce. Následovat bude rychlá úprava Sportovního areálu Janovice, aby se od 14 hodin mohly do závodění pustit děti od nejmenších účastníků na odrážedlech až po patnáctileté aktéry. Děti budou rozděleny do pěti věkových kategorií a vždy budou hodnoceny dívky a chlapci zvlášť.

„Tento rok se koná již šestý ročník dětských cyklistických závodů. Patronát nad nimi převzal místní prodejce vozů Škoda, a tak se děti mohou těšit na zajímavé ceny,“ říká Ondřej Bezunk.