Wedrichova stará městská hala v České Lípě ožije mladým karate

Začínajícím zájemcům patří akce Karate je radost, kterou o druhém prosincovém víkendu pořádá klub Sport Relax Česká Lípa ve Wedrichově staré městské hale vedle Kauflandu. Letošní ročník poháru mládeže má dva samostatné bloky.

„Za dobu patnáctiletého trvání si naše akce získala stabilní místo v kalendáři karatistických soutěží. Jsme rádi za vzrůstající zájem, registrujeme kolem 200 účastníků a těší nás, že mezi příznivce a podporovatele patří rodiče dětí, kteří oceňují přístup a náplň tréninků,“ říká hlavní organizátor Pavel Znamenáček.

Soutěž, která v neděli 13. prosince začíná v 9,30 hodin, je rozdělena podle výkonnosti dětí. Ty bez výkonnostního pásku budou soupeřit ve třech věkových kategoriích (6 let, 7-8 let a 9 let a více). V kategoriích jednotlivců s páskem budou soutěžit držitelé 9. kyu (bílý pásek) v kategoriích 5-7 let a 8-15 let. Další věkové skupiny podle počtu závodníků vytvoří držitelé 8.-7. kyu (žlutý a oranžový pásek) v kategoriích 7-8 let, 9-11 let a 12-15 let, svoji kategorii budou mít i držitelé 6. kyu (zelený pásek). Připravena je také soutěž smíšených dvojic dívek a chlapců do 9 let a dívek a chlapců od 10 do 15 let.

Naše soutěž se bude skládat ze cvičení základních technik na místě a souborného cvičení. Vítězové ve svých kategoriích se utkají v soutěži Kata open a synchronní cvičení dvojic obsáhne soutěž Duo kata,“ stručně přiblížil systém nedělního klání Pavel Znamenáček.

Nejlepší borci získají poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, s účastnickými diplomy počítají pořadatelé pro každého závodníka. Účastníci Poháru mládeže Karate je radost zaplatí startovné ve výši 50 korun, za které  získají lístek do tomboly o celou řadu pěkných cen.

Akci bude předcházet seminář, který je v sobotu 12. prosince rozdělený na začátečníky a pokročilé. Uskuteční se v době od 9 do 15 hodin a povedou ho zkušení instruktoři.