Z Branova kouzelným krajem kolem Berounky za vzpomínkou na Otu Pavla

Branov je malebná vesnička obklopená křivoklátskými lesy, která se stala rájem turistů, cyklistů a díky řece Berounce i vodáků. Dětství tu trávil spisovatel Ota Pavel, který zde „potkal“ i svoje první ryby. Právě v tomto kouzelném kraji se v sobotu 24. června uskuteční 34. ročník populární turistické akce – Pochod krajem Oty Pavla. Pořadatelé očekávají na startu kolem 800 účastníků.

Pochod pořádá od roku 1983 Tělovýchovná jednota Sokol Branov ve spolupráci s obecním úřadem a letos také s podporou Středočeského kraje. Navíc se stal i součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník. Tratě, na které se turisté vydají, měří 10, 15 a 25 km a vedou lesnatou krajinou v okolí řeky Berounky.

„Meteorologové hlásí krásné letní počasí, a tak očekáváme, že dorazí kolem 800 pochodníků. Přicházejí zástupci všech věkových generací, hlásí se dokonce i maminky s kočárky a ´pětadvacítku´ absolvují také cyklisté. Na trase pochodu bude zajištěno občerstvení, ale všem účastníkům doporučujeme, aby si s sebou vzali větší zásobu pití,“ vzkazuje jeden z organizátorů Jaroslav Horáček.

Start pochodu je od sokolovny v Branově mezi 7. a 10. hodinou, přihlášky se přijímají na místě před začátkem akce. Účastníky sem sveze také autobus bude přistaven na vlakovém nádraží v Roztokách k vlakům od Rakovníka a Berouna v 7 hodin a k vlaku od Berouna v 8:30 hodin.

„Všichni, kdo úspěšně dorazí do cíle některé z tras, obdrží pamětní diplom. Ceny máme připravené tradičně i pro nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka,“ připomíná Jaroslav Horáček.

Specifikou Pochodu krajem Oty Pavla je, že ho doprovází bohatý celodenní kulturní program. V okolí branovské sokolovny se představí například dětský orchestr ZUŠ Rakovník, taneční skupina žen Sokola Broumy, orchestr Kastelán, skupina Ideal Band a své umění na fotbalovém hřišti předvedou i letečtí modeláři z Rakovníka. Součástí akce bude také ve 13,30 hodin pietní akt u pamětní desky Oty Pavla.