Z karatistického Kamiwaza Cupu neodešel nikdo s prázdnou

Sportovní hala Jedenáctka v pražské městské části Chodov hostila v sobotu 20. dubna tradiční klání mladých karatistů Kamiwaza Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 300 dětí, z nichž některé startovaly ve více kategoriích, takže diváci viděli přes 400 vystoupení.

„Největší počet soutěžících se představil v kategoriích od sedmi do dvanácti let, asi pětina dětí ale byla mladších. Obecenstvo především nadchly výkony těch nejmenších karatistů – pětiletých dětí, které sebraly odvahu, stouply si na tatami a před zaplněnými ochozy předvedly svá vystoupení,“ popsal silný moment turnajového dne předseda pořádajícího sportovního oddílu Kamiwaza Karate Filip Miler.

Atmosféra v hale byla skutečně bouřlivá, diváci byli oproti vystupujícím karatistům ve dvojnásobné „přesile“, dorazilo jich na šest set. Nehledě na výsledky v jednotlivých kategoriích neodcházelo žádné z dětí s prázdnou. Každý z účastníků obdržel od organizátorů pamětní diplom, časopis nebo omalovánky a sladkosti. Dalších 120 cen čekalo na šťastné výherce v tombole.

Na rozdíl od jiných karatistických soutěží pro děti se na Chodově také představila disciplína chytání pásku, do které se mohli zapojit i ti, kteří za sebou zatím nemají žádnou průpravu v karate a chtěli si vyzkoušet, co vlastně obnáší. Úkolem bylo odebrat svému protivníkovi pásek od kimona bez přímého útoku na něj.

„Naše soutěž je v České republice ojedinělá a u dětí velmi oblíbená, je pro ně skvělou motivací. Zařadili jsme ji proto, aby skutečně každý zájemce mohl poodkrýt tajemství karate a rozhodně se nám to vyplatilo. V průběhu turnaje se nás chodili mladší sourozenci karatistů ptát, zda mohou také začít trénovat, a bezprostředně po závodech nám začaly chodit i pochvalné reakce od zúčastněných sportovních klubů. Rozhodně se povedlo vzbudit o karate zájem,“ usmíval se spokojený Filip Miler.