Za nový nejlepší čas prémie! Rekord v Běhu na Lysou horu odolává už 26 let

Rekord se na Lysé hoře naposledy přepisoval v soce 1997. Foto: TJ Jäkl Karviná

Obec Krásná schoulená pod nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a konkrétně její část Nižní Mohelnice přivítá v sobotu 29. července 38. ročník Běhu na Lysou horu, který závodníky zavede právě na tento legendární vrchol. Akce bude součástí projektu Tipsport Sportuj s námi a vyznavačům běhu může být mimo jiné motivací touha po překonání stávajícího traťového rekordu Miroslava Vítka z klubu Sport Tres Ústí nad Orlicí o hodnotě 35:23 min, jenž zůstává nepokořen již od roku 1997.

„Roky prokázaly, o jak kvalitní výkon se jednalo. Někdy předloni se vítěz přiblížil na minutu, občas někdo na dvě, ale rekord stále odolává. Nedočkavě tak vyhlížíme závodníka, který jej překoná. Kdo ví, třeba to bude už v letošním roce. Pro běžce, který docílí nového nejlepšího času máme dokonce vypsanou speciální finanční prémii,“ prozradil Michal Broda z pořádajícího Atletického oddílu TJ Jäkl Karviná.

Centrum závodu bude v Krásné – Nižní Mohelnici u restaurace Zlatník. Právě tam taky denní program zahájí od 13 hodin dětské závody. Děti ročníku 2013 a mladší absolvují trať o délce 300 metrů, jejich starší kamarádi pak 600 metrů. V 15 hodin přijde řada na dospělé v hlavním závodě, jimž se do cesty postaví trasa dlouhá 8300 metrů s úctyhodným převýšením 702 metrů. Ačkoliv předpověď hlásí déšť, organizátoři jsou optimističtí.

„Zatím vždy to nějak dopadlo, tak věříme i tentokrát ve vydařený ročník, myslíme, že by mohlo dorazit přes sto běžců. V dětských závodech budeme odměňovat medailemi, dospělí se mohou těšit na poháry, finanční prémie, sportovní vybavení, poukázky do běžeckého obchodu a vítěz na předplatné časopisu Svět běhu,“ uvedl Michal Broda.