Zapomeňte na biatlon, Nové Město na Moravě bude patřit sjezdařům

Ačkoliv je Nové Město na Moravě jedním z míst v Česku, která jsou neodmyslitelně spjata s biatlonem, odpoledne v pátek 2. března nebude po puškách ani vidu a místo běžeckých lyží budou všude sjezdové. Na Vysočinu se totiž chystá Jihomoravský lyžařský pohár. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Očekáváme účast zhruba dvou set závodníků, tři čtvrtiny přitom pravidelně tvoří děti. Tradičně se nám nejvíce lyžařů hlásí na místě před startem závodu,“ vysvětluje ředitel závodu Roman Keznikl z pořádajícího lyžařského oddílu Ski Klub Junior Brno. Na závody může vyrazit celá rodina, stačí se přihlásit v pátek 2. března do 15,15 hod. v bufetu u svahu v lyžařském areálu Harusák v Novém Městě na Moravě.

Od 15,20 hod. budou moct závodníci všech kategorií vyrazit na obhlídku trati a v 16 hod. se začne na ostro závodit. Jako první vyjedou do branek „Myšáci“ – nejmladší děti do sedmi let. Následovat budou přípravka, předžactvo, mladší a starší žactvo a lyžařské odpoledne uzavřou jízdy žen a mužů.

Dívky a chlapci budou v každé z kategorií vyhlášeni zvlášť, nejlepších šest se může těšit na pamětní diplomy. Za stupně vítězů se budou rozdávat navíc pěkné ceny. „Všichni si vždy pochvalují, že máme moc pěkné ceny, spousta dětí k nám jezdí právě z toho důvodu. I letos jsme investovali do ocenění nejlepších asi 40 tisíc korun. První tři dostanou medaile, budeme rozdávat poháry, značkové hodnotné lyžařské vybavení… V kategorii ‚Myšáků‘ si pak cenu odnese úplně každý závodník,“ doplňuje Roman Keznikl.

Vrásky mu nepřidělává ani mrazivé počasí, které momentálně vládne České republice. „Nebylo by od nás moc chytré, kdybychom si jako sjezdaři stěžovali na zimu, když konečně dorazila. Naopak jsme za počasí moc rádi. Je ale pravda, že jsme kvůli nízkým teplotám museli zdvojit některé funkce. Než odjedou všichni závodníci, potrvá to asi tři hodiny, tak musíme mít dva startéry a traťové rozhodčí, aby nám tam nezmrzli,“ usmívá se Roman Keznikl.