Závišický pedál nabídne trasy pro bikery i rodiny s dětmi

Už pojedenácté bude patřit okolí Závišic na Novojičínsku milovníkům silniční, trekové, ale i horské cyklistiky. Další ročník oblíbené akce pro všechny věkové i výkonnostní kategorie Závišický pedál se uskuteční v sobotu 26. května.

„Na své si u nás přijdou jak borci, kteří se rádi prohánějí po kopcích v terénu, tak rodiny s dětmi, které si rády pohodově zasportují. Závišický pedál totiž není závod, ale poloorientační cyklovyjížďka. Na výběr máme osm tras všech stupňů obtížnosti terénem i po asfaltu, kdy jedinou podmínkou úspěšného absolvování je projet kontrolním stanovištěm a nezapomenout svou kartičku označit razítkem,“ vysvětluje s úsměvem předseda pořádající TJ Závišice Zbyněk Lux.

Před rokem zaznamenal Závišický pedál rekordní účast – některou z tras si dohromady vybralo 457 cyklistů. Organizátoři doufají, že přivítají podobný počet účastníků i letos, předpověď počasí je zatím příznivá. Zájemcům o start v rámci kterékoliv z tras, které mají délku od 15 do 95 kilometrů, se stačí dostavit v sobotu 26. května na zahradu závišického Pohostinství u Kremlů, odkud se lze vydat na jakoukoliv z tratí libovolně od 9 do 13 h. Termín nejzazšího dojezdu zpět je v 17 h.

„Na odpoledne máme pro zúčastněné cyklisty připravený doprovodný program s akustickou hudební kapelou Soundmates z Nového Jičína i historickým kolem přezdívaným ‚kostitřas‘, na kterém si budou moct vyzkoušet jízdu. Startovné je navíc slosovatelné, takže bude i tombola, kde je hlavní cenou horské kolo, ale kromě toho i spousta dalšího vybavení pro cyklistiku. S námi si může zajezdit každý, ať má silniční nebo horské kolo, a tak doufáme, že se na vyjížďku přidá co nejvíce cyklistů,“ říká Zbyněk Lux.