Závody v orientačním běhu Petit Prix povedou okolím Bramberku

Kopec Krásná v Jizerských horách a jeho okolí se v neděli 28. dubna zaplní běžci – především těmi orientačními. Uskuteční se zde sedmnáctý ročník závodů v orientačním běhu Petit Prix 2019.

„Letošní ročník jsme zasadili do nového prostředí pod rozhlednou Bramberk. Věříme, že změna trasí přiláká i nové běžce. V tuto chvíli již máme přihlášeno přes šest set šedesát účastníků, a pokud bude v neděli pěkné počasí, předpokládáme, že se konečný počet ještě navýší,“ uvádí ředitel závodů Jan Picek z pořádajícího oddílu Tatran Jablonec nad Nisou.

Na závodníky čeká horský les s kameny, skalkami a kupkami, místy také s hustníky a obtížnou podložkou. Pořadatelé připravili jak fáborkové tratě, tak jednoduché trasy s mapou. Pro ostřílené běžce, kteří se už umí v terénu lépe orientovat, jsou k dispozici i složitější trasy vedoucí divokou přírodou. 

Centrem závodů je Bramberk – střelnice, kde od 8,30 do 9 hodin proběhne prezentace, a v 10 hodin vyrazí na tratě první běžci. Závody nejmenších účastníků se uskuteční přímo u rozhledny.  Slavnostní vyhlášení výsledků pořadatelé plánují na 13,30 hodin.

Na nejlepší čekají v cíli skutečně hodnotné ceny. „Je naplánováno přes třicet kategorií a pro první tři běžce v každé z nich máme připravené medaile a diplomy v novém kabátě. K tomu je i řada hodnotných cen od partnerů závodů,“ dodává Jan Picek.