Závody Ve Víru běháme všichni čekají dvě velká jubilea a bohatý doprovodný program

Obec Vír v malebném údolí řeky Svratky přivítá v sobotu 25. srpna opět po roce stovky milovníků běhu. Letos tamní tradiční závody nazvané souhrnně Ve Víru běháme všichni navíc zpestří hned dvě jubilea. Hlavní závod, kterým bude Malý svratecký maraton, oslaví pětašedesátiny, doprovodný Běh Vírem mládeže se poběží po čtyřicáté.

„Před rokem se hlavního závodu na 32 kilometrů z Víru do Nedvědice a zpět zúčastnilo 70 závodníků a podobný počet očekáváme i letos. K tomu je třeba připočítat děti a dorost, kterých dohromady bývá ke dvěma stovkám,“ uvádí předseda pořádajícího sportovního oddílu Jiskra Vír Zdeněk Šudoma.

Dopoledne v rámci celodenního sportovního dne bude patřit dětem, které se představí na tratích různé obtížnosti odstupňované podle věku. Jako první se vydají na trať závodů Běh Vírem mládeže v 9,30 h ty nejmladší, vyhlášení výsledků všech kategorií začne od 11,45 h. Každý z malých závodníků se může těšit jak na občerstvení v podobě párku a limonády, tak na dárkovou tašku.

Ve 12 h celodenní program zpestří soutěžní ochutnávka chilli papriček od místního pěstitele Vírský Chilli Drak. Posléze se ve 14,30 h na trať vydají borci v hlavním závodě Malého svrateckého maratonu a diváci budou napjatě očekávat, zda padne rekordní čas 1,45:02 h, který v roce 2014 stanovil Jiří Homoláč. V 15 h se pak jako poslední na tříkilometrové trati Vírem představí dorost.

„Po doběhu a vyhlášení výsledků propukne naplno tradiční Maratonská veselice s tombolou, kdy nám k tanci i poslechu zahraje kapela Karel Gott Revival Morava. Na všechny, kdo se přihlásili předem, také čeká společná večeře s organizátory. Na své si ve Víru po celý den přijdou i děti, pro které bude připravený oblíbený skákací hrad,“ popisuje Zdeněk Šudoma.