Žďár nad Sázavou ovládne 17. ročník streetbalového turnaje

V sobotu 1. června, tedy na Den dětí, se do okresního města Žďár nad Sázavou na Vysočině po sedmnácté vrátí turnaj s příznačným názvem Streetball Žďár. Ten láká všechny věkové kategorie, aby si přišly vyzkoušet své dovednosti s basketbalovým míčem. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Streetball Žďár proběhne ve spolupráci s Českou streetbalovou federací a je zařazen jako jeden z kvalifikačních turnajů do oficiálního kalendáře 3×3 Chance Tour ČBF i do kalendáře FIBA 3×3, což z něj činí prestižní akci. Na své si ovšem nepřijdou zdaleka jen ostřílení profesionálové, hlavním cílem organizátorů je totiž představit svůj sport a zapojit veřejnost.

„Rád bych k nám pozval každého, kdo má rád pohyb a chce si třeba vyzkoušet i něco nového, nemusí přitom zdaleka jít jen o zkušené hráče. Samotný turnaj je koncipován od dětských kategorií až po dospělé. Mimoto budou po celý den pro všechny přichystané nejrůznější dovednostní soutěže. Rovněž divákům můžeme slíbit atraktivní podívanou plnou napínavých soubojů, emocí a sportovních příběhů,“ prozradil Roman Bednář za pořádající Basketbalový klub Žďár nad Sázavou.

Týmy se setkají u klubové haly v ulici Komenského ve Žďáru nad Sázavou v sobotu ráno, v 10,30 hodin by pak měl propuknout první zápas. Hrát se bude současně na několika venkovních hřištích. Organizátoři počítají, že se ve vypsaných kategoriích zapojí dohromady 120 hráčů. Zápasy budou probíhat po celý den až po závěrečné slavnostní vyhlášení.

„V první řadě mohu všechny, kdo dorazí, ujistit, že si užijí spoustu radosti z pohybu, báječnou atmosféru a budou nás opouštět bohatší o řadu zážitků. Ti nejúspěšnější se navíc mohou těšit na klasické ceny v podobě diplomů a pohárů. Vítěze individuálních soutěží navíc odměníme také třeba sportovními potřebami s tématikou domovského klubu Vlci Žďár. Chybět nebude rovněž skvělé občerstvení včetně grilovaných specialit,“ uvedl Roman Bednář.