Ze hřiště v Pohledci letos míří lyžařský závod do Vysočina arény

TJ PohledecV polovině února, kdy i Vysočina trpěla nedostatkem sněhu, to s 25. ročníkem veřejných závodů v běhu na lyžích, jehož pořadatelem je TJ Pohledec, vypadalo špatně. Organizátoři museli start odložit, ale slíbili, že ho uspořádají za každou cenu. A stalo se! Posunuli termín na neděli 1. března a z místního hřiště, kde se v minulosti konal, ho přemístili z předměstí Nového Města na Moravě do věhlasné Vysočina arény.

Závod je určený nejširší veřejnosti, o čemž svědčí i sedmnáct vypsaných kategorií od předškolních dětí až po veterány narozené před rokem 1975. Pro děti, narozené v roce 2007 a mladší, je akce současně náborovým závodem – své první krůčky ve stopě si vyzkoušejí na tratích od 300 do 500 metrů. Výsledky všech ostatních kategorií se však už budou započítávat do Českomoravského poháru.

„Očekáváme zhruba 150 až 200 účastníků. Uvidíme, co přesun termínu se zájmem běžkařů o naši akci udělá, ale myslím, že ti, co k nám pravidelně jezdí, opět dorazí. Až dvě třetiny startujících přitom tvoří mládež. Přijíždějí závodníci nejen z Kraje Vysočina, ale také z Jihomoravského, Pardubického i Moravskoslezského kraje,“ vypočítává ředitel závodu Stanislav Humlíček.

 

Závodí se intervalovým způsobem volnou technikou. První tři v cíli obdrží medaile a diplomy. Všichni účastníci až po kategorii starších žáků se mohou těšit i na malou sladkou odměnu.

Přihlášky k závodu je nutné odeslat do pátku 27. února do 12 hodin na mailovou adresu stanislav.humlicek@seznam.cz.