Zmrzlinový turnaj ve volejbalu se uskuteční i s mezinárodní účastí

Antukové kurty ve sportovním areálu Sokola Lupenice nedaleko Rychnova nad Kněžnou budou již po devatenácté hostit mezinárodní Zmrzlinový turnaj ve volejbalu, zvaný Zmrzliňák 2016. O víkendu 21. – 22. května zde Volejbalový klub mládeže Réma Rychnov nad Kněžnou uspořádá turnaje mladších žákyň, starších žákyň a kadetek.

Zmrzlinak

V minulém roce organizátoři připravili i turnaj pro nejmenší příchozí – tzv. Minizmrzliňák. Turnaje v minivolejbalu a přehazované si nenechalo ujít přes 40 dětí s doprovodem. „Loňský, nultý ročník se osvědčil, a proto letos proběhne jeho oficiální první ročník. Jde o náborovou akci a především o zapojení těch nejmenších, kteří s volejbalem ještě nemají mnoho zkušeností. Ti si mohou zahrát přehazovanou s prvky ‚žlutého‘ minivolejbalu, kde může být v družstvu i starší sourozenec nebo dospělý,“ uvedl hlavní organizátor Luděk Ruprich z Volejbalového klubu Réma Rychnov nad Kněžnou.

Minizmrzliňák proběhne v pátek 20. května od 16 do 19 hodin.

Hlavní program Zmrzlinového turnaje začne v sobotu 21. května v 8:15 hodin. Do kategorie mladších žákyň je přihlášeno 18 družstev, o vítězství v turnaji starších žákyň bude bojovat 19 celků a o titul v kadetkách se utká 13 týmů.

 „Loni na turnaji startovalo 47 družstev, už teď jich je přihlášeno padesát. Dokonce se přihlásilo i pět týmů z Polska. Zmrzliňák je tak jedním z největších mládežnických turnajů v České republice,“ doplnil Luděk Ruprich.

Slavnostní vyhlášení Zmrzlinového turnaje je naplánováno na neděli v 16:30 hodin, kdy budou nejlepším účastníkům rozdány ceny. Pět nejlepších týmů každé kategorie si odveze dárkový koš, první tři celky získají poháry. Budou se současně vyhlašovat nejlepší hráčky celého turnaje a všem družstvům budou předány účastnické diplomy s fotografií. A jak vyplývá ze samotného názvu akce – každý si také pochutná na zmrzlině.