Zpěvák a patron Ben Cristovao podpoří účastníky 20. ročníku běhu do vrchu v Rokytnici nad Jizerou

Tři čtvrtě kilometru. Tolik činí převýšení, které musejí zdolat účastníci tradičního, v pořadí už 20. ročníku závodu v běhu do vrchu v krkonošském lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou.

Akce se koná v rámci projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník. A právě jeden z patronů celého projektu – zpěvák, textař, herec a náruživý sportovec – Ben Cristovao, letos přijede, aby podpořil všechny statečné, kteří se vydají na osm a půl kilometru dlouhou trať.

Prezentace závodníků bude probíhat v den konání běhu 22. července do 13,30 hodin ve sportovní hale TJ Rokytnice nad Jizerou, startovné činí 100 Kč. Ve dvě hodiny to pak bude právě patron Ben Cristovao, který závod na rokytnickém Dolním náměstí slavnostně odstartuje. Následně se přesune do cíle na horské chatě Dvoračky, kde běžce a běžkyně do vrchu přivítá a bude asistovat při udílení cen těm nejlepším. Že nebude o kvalitní soutěžní výkony nouze ukazuje fakt, že ti nejlepší na strmé trati v rámci loňského ročníku strávili od startu do cíle tři čtvrtě hodiny.

Organizátoři letos očekávají na startu přibližně sto sedmdesát účastníků, z toho sedmdesát dětí. Těm bude totiž v Rokytnici patřit dopoledne, kdy se uskuteční jim určený závod do vrchu na sjezdovce. Odpoledne budou moci naopak přijít podpořit své maminky a tatínky v kategorii dospělých nebo se třeba pokusit ulovit fotografii s patronem projektu Benem Cristovaem, který se už teď těší na všechny malé a velké závodníky.