Zraněná patronka: Evu Samkovou trápí potrhané vazy v kotníku

Eva SamkováPatronku projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI Evu Samkovou trápí další zdravotní lapálie. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu prodělala v březnu zlomenu kotníku a na soustředění na Passo Stelvio v Itálii si poprvé od zranění stoupla na prkno. „Hrozně mě to bavilo, tři dny jsem jezdila, byla jsem nadšená. Jezdila jsem i v boulích, skvělý,“ řekla Eva Samková.

Při následném tréninku v brankách však nešťastně upadla a potrhala si vazy v kotníku. Následoval okamžitý návrat domů a nyní Evu Samkovou čeká třítýdenní klid a chůze o berli. Přesto však olympijská šampionka věří, že zamešká pouze jediné soustředění na přelomu září a října a sezonu, která vyvrcholí mistrovstvím světa, dokončí.

Jako správná bojovnice ale jen tak v klidu nezůstane. „Budu chodit do posilovny a cvičit, co půjde. Tři týdny nejsou tak strašné, prý to zranění není tak hrozné,“ věří Eva Samková. A stejně tak drží palce i všichni pořadatelé a účastníci akcí projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI, aby se jejich hvězdná patronka brzo uzdravila a v plné parádě se předvedla fanouškům tam, kde září nejvíce – na snowboardovém prkně.