Strakonický deník: Ulice Strakonic zaplní běžci, v cíli je čeká guláš a tombola

Strakonice – Ulice města se ve čtvrtek 21. srpna opět promění v jedno velké běžecké mraveniště. Uskuteční se zde už 20. ročník Běhu městem Strakonice, jenž je určen zájemcům všech věkových i výkonnostních kategorií.

Vzhledem k právě probíhajícímu XXI. ročníku Mezinárodního dudáckému festivalu ve městě posunuli tentokrát pořadatelé start závodu už na 17. hodinu. Zájemci se mohou přihlásit ještě půl hodiny před startem v areálu letního kina. Poté se běžci vydají z I. nádvoří strakonického hradu a přes lávku, Rennerovy sady, Velké a Palackého náměstí, Ellerovu ulici a most Jana Palacha se vrátí zpět k hradnímu areálu. Závodit se bude ve čtrnácti kategoriích na tratích 3300 nebo 6600 metrů.

„V cíli je pro každého připravený vojenský guláš a nápoj. Všechna startovní čísla budou navíc slosována v bohaté tombole. A pro ty, kteří holdují spíše pomalejšímu pohybu jsme připravili kondiční procházku s holemi kolem strakonického hradu – nordic walking,“ doplňuje ředitel a organizátor závodu František Kouba.

Pořadatelem akce je Tělovýchovná jednota ČZ Strakonice ve spolupráci s Okresním sdružením ČUS Strakonice a 25. Protiletadlovou brigádou Strakonice. Záštitu převzalo město Strakonice a Jihočeský kraj. Běh městem se v tomto roce stal navíc součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož generálním partnerem jsou České dráhy. Nejúspěšnější závodníky tak v cíli ocení představitelé České unie sportu a Českých drah, jež jsou generálním partnerem projektu. Současně je přijdou povzbudit i úspěšní jihočeští olympionici – vytrvalec Josef Jánský a lyžař Miloš Bečvář.

Prvenství v loňském roce získali mezi muži běhající lékař z Týna nad Vltavou s etiopskými kořeny Mulugeta Serbessa (22:36 min) a mezi ženami česká reprezentanta a lektorka běhání Dana Šatrová (26:26 min).

V rámci doprovodného programu vystoupí od 16 hodin skupina Pauza, zájemci si prohlédnou také ukázky vojenské techniky a výstavu Národní park Šumava – jak ho neznáte. Po běhu opět následuje program mezinárodního dudáckého festivalu.

Běh městem Strakonice je součástí projektu ČUS Sportuj s námi podporovaného Českou unií sportu (ČUS). 0 Partnerem tohoto projektu je Deník (také ČT a Radiožurnál).

Region| Jižní Čechy